LOGBOOK UPDATE

386 – Hlídač lokátorů

  26.06.2020 – Tato funkce nabízí možost hlídat zájmové lokátory. Tzn. že si ve hlídači zvolím pomocí našeptavače, nebo ručního zápisu konkrétní lokátor (až 5) a kliknu na „HLÍDAT“. Jakmile ve hlídaném lokátoru bude aktivita, systém ti pošle mail. Aktivitou se rozumí, že se v clusteru objeví zápis spojení, nebo někdo oznámí že čeká na první spojení. Hlídání funguje vždy do změny datumu, tzn do půlnoci. Pak je potřeba ho znovu aktivovat. System pošle mailem pouze jedno upozornění k jedné volačce.  Tzn. pouze při první aktivitě,ne při každém dalším spojení. 

371 – Fulltextové vyhledávání 2

19.06.2020 – Fulltextové vyhledávání v uskutečněných spojeních. Potřebuješ se podívat jestli jsi s protistanicí už mluvil? Hledáš s kým jsi dělal spojení z konkrétního lokátoru? Nemůžeš si vzpomenout kdo to byl na tom Ještědu? Všechno můžeš v rámci jednoho deníku najít ve vyhledávacím okně.  

371 – Fulltextové vyhledávání 1

18.06.2020 – Nyní je možno v denících fulltextově vyhledávat. Potřebuješ zjistit kdy jsi vysílal z konkrétní kóty, lokátoru? Nebo hledáš konkrétní datum vysílaní? Nebo chceš vyfiltrovat všechny CB deníky? V horním modrém záhlaví je teď vyhledávací pole kde napiš hledaný text. Bude možno vyhledávat i v komentáři (popis portablu) a také ve vysílačkách. Třeba kdyby tě zajímalo, kde všude jsi vysílal s Motorolou T80 atd.  

385 – Cluster mapa 2

16.06.2020 – 1. Celý logbook je dělaný primárně pro mobilní rozlišení, mapa je tak trošku těsná. Pro tyto případy je tam nově MAPA 2, která při otočení na šířku zobrazí více prostoru. take na PC je tato mapa významně větší.

2. V záhlaví přibyla informace o počtu operátorů a spojení za daný den.

383 – Oznamení portablu – kanál

15.06.2020 – Nově je v této funkci (343) ještě jedna informace navíc a to číslo kanálu, kde čekám na spojení. Když oznamuješ do clusteru, že vysíláš, musíš nově vyplnit i číslo kanálu. Protistanice tak budou jasně vědět, kde tě hledat.

294 – RSP – RSV

29.05.2020 – Doteď nemohli CBčkáři zapisovat všechny požadované údaje. Chyběla tam políčka pro Radio a Signal přijatý a vysílaný. tzv. RS-P a RS-V.  Ve všech CB soutěžích se toto požaduje, ale i mimo soutěže je na CB pasmu zvykem tyto údaje vždy předávat. u PMR se hlásí jen rádio. Ale kdo je pečlivý a chce si dělat záznamy i se všemi údaji o RS, nyní může. 

-Také zde přibyla nová položka „CH“ , kde si můžeš poznamenat na kterém kanále bylo spojení uskutečněno. Nabídka kanálů se řídí použitám radiovým pásmem. PMR 1-16, CB 1-80, VHF/UHF 1-5.

318 – Cluster

27.05.2020 – update.  Cluster spojení se sám aktualizuje.  Momentáně je nastavena obnovovací frekvence stránek na 30 sec.

12.05.2020 – V Clusteru se zobrazují aktuálně zapsaná spojení. Pokud oba uživatelé zapisují spojení do logbooku, zobrazí se jedno spojení dvakrát. Tonda na Franta a podruhé Franta na Tondu.  V této úpravě bude zobrazeno pouze jednou a u něj červená ikona oboustranné šipky.

343 – oznámit, že vysílám

22.05.2020Když příjdeš na kótu, vytvoříš deník a začneš vysílat, může se stát, že nějakou dobu neuděláš žádné spojení. Chceš ale, aby ses po tu dobu čekání objevil v zelenem CLUSTER SEZNAMU. Aby se o tobě vědělo, že jsi už aktivní a čekáš na první spojení. Uděláš to tak, že klikneš na druhou ikonu zprava, symbol vysílání, a odešleš svůj lokátor do CLUSTER SEZNAMU. Tam pak budeš svítit červeně max. půl hodiny, nebo do chvíle, kdy zapíšeš do deníku své první spojení.

Mužeš taky znovu, kdykoliv během portablu, použít toto tlačítko (třeba když dlouho čekáš na další spojení) a oznámit tak, že čekáš na další spojeni.

312 – Cluster seznam

20.05.2020Ikona seznam : Zjednodušena verze clusteru, kde je vidět seznam vysílajících stanic, tzn. jak těch co zapisují do logbooku online, tak i  protistanic. Zobrazují se zde i ti, kteří ještě nemají ani jedno spojení, ale už jsou na kopci a z deníku přes tlačítko oznámili, že vysílají.  Daná volačka tam bude pouze jedn s časem posledního výskytu. Třídit můžeš podle vzdálenosti vůči tvému lokátoru, nebo seřadit podle času. Uvidíš tak, na koho máš šanci se dovolat. Tvůj lokátor se získá pomoci GPS při vstupu do této stránky.  Po klilknutí na mapku se zobrazí mapa všech těchto vysílajících stanic. Uvidíš tak na mapě kde kdo je. 

312 – Cluster mapa

19.05.2020 – V menu Clusteru teď pribylova nova ikona mapy, která zobrazuje všechna spojeni uskutečněna pres aplikaci Logbook za dany den. Ten si můžeš vybrat. Modré body znázorňují ty, kteří použili aplikaci Logbook, červené body protistanice. Na bod můžeš kliknout a zobrazí se informace o portablu. Máš tak přehled, jak to ten den lítalo, popřípadě jak to lípa teď a zda někdo vysílá.   

333 – Prohození políček v zápisu spojení

16.05.2020 – Ve formuláři pro zápis spojení, jsme prohodili pořadí políček. Nyní je lokátor protistantce a nadmořský výška ve druhém řádku. Políčko „Rádio“ a čas spojení ve čtvrtém řádku. Je to z toho důvodu, že když mám napsaný prvně lokátor a pak teprve vybírám místo vysílání protistantce, našeptávač zakryl políčko lokátoru, které je dobré vidět právě ve chvíli, kdy vybírám z databází QTH. Mám ho tak stále na očích a mohu ze seznamu míst lépe vybírat to správné. 

330 – Lokátor a GPS v menu

14.05.2020 – V menu je nové tlačítko „Lokátor a GPS“. Můžeš tak získat lokátor, GPS souřadnice a nadmořskou výšku

327 – GPS, založení deníku

14.05.2020 – Nová funkce:  při zakládání deníku můžeš nově získat lokátor a GPS souřadnice místa, kde se právě nacházíš. nemusíš tak chodit do jiné aplikace na získání lokátoru.

307 – Mazání spojení

13.05.2020 – pro mazání spojení je nově ošetřeno nechtěné smazání potvrzovací hláškou. A také u rozepsaného spojení je pro zrušení potvrzovací hláška.

322 – Domácí lokátor

13.05.2020 – Když v novém spojení napíšeš prvně lokátor, pak teprve volačku a zvolíš druh vysílání „DOMA“ , domácí lokátor se automaticky přepíše v případě, že ma volačka v databázi volaček domácí lokátor uvedený. Pokud ne, zůstane původní lokátor.  Doteď se lokátor přepsal vždy prázdnými znaky, když u volačky nebyl zaregistrovaný domácí lokátor.

326 – Export deníků v mobilu

12.05.2020 – Doteď nešlo v mobilu se systémem IOS exportovat deníky tak, aby se soubor uložil. Po kliknutí na export se jen odeslal email s exportním souborem  – deníkem. Tato úprava už umožňuje uložit soubor i do mobilu. Odsud ho pak mužeš importovat do banky deníků cbpmr.cz .

www.cbpmr.info/logbook

seznam změn, průběžná aktualizace. Apache Znojmo